FIND THE ESSENCE PROJECT

Ne yapman gerektiğine karar veremiyorsan Find The Essence Project ile tanış!!!

(HERŞEY KENDİNİ TANIMAYLA BAŞLAR…)

Geleceğinize yön vermek, doğru mesleği seçmek ve ömür boyu sevdiğiniz işi yapmak istiyorsanız, find the essence ile tanışın. Kendinizi daha iyi tanıyın, geleceğiniz için doğru karar alın.

Bir öğrencinin hayattaki başarı ve mutluluğunu belirleyen en önemli unsurlar; kendini tanıması, değerlerini, yeteneklerini ve ne istediğini bilmesidir…

Find The Essence gençlerin, ergenlik gibi hızlı değişimlerin yaşandığı, heyecanlı bir çağda zorunluluklar ve beklentiler üzerinden değil, güçlü yönler ve temel değerler üzerinden geleceği planlamasını öngörmektedir. Mutlu bir gelecek ve dolayısıyla sürekli başarı, dışarıdan dayatılanlarla değil, ancak genç insanın kendi istekleri, değerleri ve güçlü yönleriyle oluşturulabilir. Değerlerin ve benlik algısının şekillendiği bu dönemde, genç birey ve aile kariyer sürecinin zorluklarına değil, bireyin güçlü yönlerine ve ailenin yapıcı desteğine odaklanarak birlikte mutlu bir gelecek çizilebilir.

Kariyer seçiminde kişileştirme önemlidir. Öğrenci kendine özgü mizaca, değerlere, güçlü yönlere ve potansiyel gelişim alanlarına sahiptir. Her gencin kendi varoluşu içerisinde, kendi motivasyon araçları ve yetkinlikleri ile olabilecek en doğru noktadan hayat yolculuğuna başlaması çok kıymetlidir.

Yolun henüz başındayken hayatlara erken bir dokunuş, gençlerin değerlerini, potansiyellerini fark edişe bir destek, kendini tanıma ve tercihler konusunda yolları aydınlatan bir fener find the essence.

Hedefe doğru kaynaklarla ilerlemenin altın kuralı kendini tanımaktır. Gerçekten kendi özelliklerini ve ne istediğini bilmek, bu doğrultuda hedef koyarak çalışmak hayatta doyuma ulaşmanın önemli kurallarındandır.

Find The Essence’nin amacı; öğrencinin kendi mizacı, değerleri, istekleri, ilgi alanları ve davranış örüntülerini anlayarak kendisi için en yüksek farkındalıkla seçim yapabilmesini sağlamaktır.

Hayalleri küçümsenen, farklılıkları kabul edilmeyen, düşünceleri ve duyguları önemsenmeyen çocukların ileride kendi isteklerinin değil başkalarının istediği hayatı yaşama ve mutsuz olma olasılıkları çok fazladır. Onların başkasının hayatını yaşamasını istemiyorsanız, kendilerini tanımalarına fırsat vermelisiniz ve siz de onlara saygı duymalısınız.

Çocuğunuzun kendisini tanıyor olması ileride mutlu bir meslek seçme şansını da arttıracaktır. Fin The Essnce Project 13 yaş ve üzeri öğrencilerin mizaçlarını, değerlerini, güçlü yönlerini ortaya çıkararak onların kendilerini tanımasına fırsat sunar. Çocuğunuzun geleceğine yapacağınız en iyi yatırım, kendisini tanıma yolculuğuna yapacağınız yatırımdır.